Karaman’da 45 çocuğumuzun Ensar Vakfı’nda cinsel istismara uğraması  
11.04.2016
989
Yazı Boyutu: A- A+

 

Bugün CHP Adıyaman İl ilçe örgütleri gençlik ve kadın kolları il genel meclis üyemiz ve partililerimiz ile birlikte Karaman’da meydana gelen tecavüz olayı ile alakalı suç duyurusunda bulunduk.Akabinde basın açıklaması yaptık. Basın açıklamamız: "Ahlaki değerlerin yozlaşmaması için ahlakın bir erdem olarak kalması için vatandaşlarımızın çocuklarınızın devlet tarafından korunduğunu hissetmesi ve devletine güvenmesi için ensar vakfı hukuk çerçevesinde derhal kapatılmalıdır"ENSAR VAKFIN’DA MEYDANA GELEN BU OLAY İLK DEĞİL
"Ensar Vakfı bünyesinde Karamanda yurta tecavüz taciz olayları daha öncede de Çorum’da Ensar Vakfı’na ait yaz Kuran kurslarında 2008 yılında 15 yaşındaki iki kız çocuğu hocaları tarafından tecavüze uğramıştı. Yani bu olay sayın bakanın söylediği gibi ilk değildir.
Bu olaylar ben insanım diyen herkesi vicdani olarak rahatsız etmiştir. Bizleri’de rahatsız etmiştir. İşte tamda bu sebepten bu tür vakaların bir daha olmaması için hukuk devleti olan ülkemizde sosyal devlet ilkesi gereği devlet vatandaşının yaşam hakkını korur ilkesi ile bağdaşacak şekilde adı geçen vakfın derhal kapatılması gerekmektedir.
- HÜKÜMET VAKFA SAHİP ÇIKIYOR
"Hükümet söz konusu olaylarda ne hikmetse masum çocukları korumak ve bu suça sebep olan etkenlerin en büyüğü olan Ensar Vakfına karşı durması gerekirken, tam tersi bu ahlaksızlığa sebep olan vakfa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanının yaptığı açıklama ile sahip çıkmıştır. Bakanın yaptığı açıklamadaki içerik bakanında istifa etmesi yada arz edilmesi için yeterlidir. Sayın bakana hatırlatmak isteriz, sizin göreviniz bu olayda vakfa değil, çocuklara sahip çıkmak olmalıdır, sizin göreviniz hukuk çerçevesinde vakfın gerekli cezai işleme tabi tutulmasıdır, sizin göreviniz mağdur olmuş çocuklara sahip çıkmaktır. Sayın bakana sormak isteriz, Ensar Vakfının AKP ve hükümetiniz ile ne gibi bir ilişkisi var ki bu kadar alelacele bir açıklama ile vakfa avukatlık etme ihtiyacı hissetiniz. Bizler CHP olarak mağdur olmuş çocuklarımızın yanında olduğumuzu hisetirmek için bugün burada Ensar Vakfının gerekli cezayı alması için adı geçen vakıf hakkında suç duyurusunda bulunmaya geldik"
- GENEL BAŞKANIMIZ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNANLARI DA BU OLAYLA İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYA DAVET EDİYORUZ
"Ayrıca 2 hafta önce sayın genel başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunan Adıyamanlı hemşehrlilerimizi bu konuda da duyarlı olmaya ve Ensar Vakfı hakında da suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.MEHMET YILDIRIM CHP ADIYAMAN İL BAŞKANI

CHPnet

SİTELERİ